بریم سفردانستنی‌های سفر

قبل از رزرو هتل باید چه چیزهایی بدانیم؟

رزرو هتل فقط به رزرو اتاق و پرداخت هزینه ختم نمی‌شود.  در بعضی از موارد مشکلاتی در زمینه هزینه و حفظ امنیت وسایلی که مسافر همراه خود می‌برد، به وجود می‌آید که باعث می‌شود مسافرت به خاطره ای تلخ و ناخوشایند تبدیل شود اما می‌توان با رعایت نکاتی ساده از بروز این موارد پیشگیری کرد. قبل از رزرو هتل باید نکات زیادی را در نظر بگیرید تا بتوانید اقامتی خوب و خوش داشته باشید.

بررسی سامانه‌های رزرو اتاق و آژانس‌های هواپیمایی

قبل از رزرو هتل حتما قیمت اتاق‌های آن را در سایر سایت‌های آژانس هواپیمایی یا سامانه‌های رزرو و اجاره آنلاین بررسی کنید. برخی سامانه‌ها با تخفیفات مخصوص به خودشان می‌توانند برای یک اتاق، قیمت کمتری را به مشتری بدهند. معمولا سایت‌های رزرو آنلایت قیمت کمتری را نسبت به خود هتل اجاره می‌دهند. اگر قیمت کمتری در سایت سوم پیدا کردید، پیش از رزرو حتما با خود هتل تماس بگیرید و اطمینان حاصل کنید که سایت‌های رزرو آنلاین طرف قرارداد با آن‌هاست.

رزرو هتل

قوانین رزرو اتاق

اگر اتاق را برای نصف روز یا کمتر رزرو می‌کنید، باید قیمت کمتری نسبت به رزرو یک شب کامل بپردازید. ولی این کار را از طریق سرویس‌های رزرو آنلاین نمی‌توانید انجام دهید و باید با خود هتل تماس بگیرید و به صورت تلفنی این کار را انجام دهید.

اگر زودتر یا دیرتر از زمان چک این یا چک اوت می‌خواهید به هتل بروید یا از اتاق خارج شوید، حتما پیش از رزرو با پذیرش هتل به صورت تلفنی صحبت کنید. معمولا زمان چک این در هتل‌ها ساعت ۲ بعدازظهر است و زودتر از آن پذیرش انجام نمی‌دهند چون ممکن است اتاق رزرو شده شما در اختیار شخص دیگری باشد. اما اگر اتاق در اختیار شخص دیگری نباشد، زودتر از ساعت ۲ بعدازظهر پذیرش شما را انجام می‌دهند.

اگر فرزند کوچکی دارید و نیاز به تخت اضافه دارید، حتما به پذیرش هتل اعلام کنید. اگر هم زوج هستید و اتاق تک نفره اجاره کرده اید، باید هزینه مهمان را بپردازید و تخت اضافه بگیرید.

تقریبا تمامی اقامتگاه‌ها و هتل‌ها با شناسنامه یا کارت ملی به شما اتاق می‌دهند اما برای این که از همراه داشتن مدارک لازم مطمئن شوید، حتما با پذیرش صحبت کنید و از آن‌ها بپرسید.

قبل از رزرو هتل با پذیرش تماس بگیرید و جویا شوید که چه خدماتی را برای هر اتاق ارائه می‌کنند. برخی هتل‌ها حتی شارژر موبایل و یا چتر هم در اختیار مسافر قرار می‌دهند. اگر پیش از رزرو این موارد را بدانید، دیگر بار اضافی با خود نخواهید برد.

خدمات هتل

بیشتر هتل‌ها و اقامتگاه‌ها صبحانه را به صورت رایگان و به صورت سلف سرویس سرو می‌کنند. برای این که مطمئن شید هتل شما هم این کار را می‌کند، حتما قبل از رزرو این موضوع را با آن‌ها چک کنید. همچنین می‌توانید در مورد خوراکی‌هایی که هتل به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد، سوال کنید. برخی هتل‌ها عصرها به صورت رایگان میوه سرو می‌کنند.

خدمات اضافی هتل

اگر برای مناسبت خاصی مانند تولد یا ماه عسل و… قصد سورپرایز کردن دارید، می‌توانی پیش از رزرو با پذیرش هتل تماس بگیرید و آن‌ها را در جریان بگذارید. بیشتر هتل‌ها با تزیین کردن اتاق یا ارائه سرویس‌های ویژه فرد همراه شما را سورپرایز خواهند کرد. این سرویس‌ها می‌تواند رایگان یا در ازای پرداخت مبلغی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا