اخبار

اعلام فراخوان سراسری طرح تعویض اجباری پلاک‌های ترانزیت

اجرای طرح یکسان سازی و تعویض پلاک‌های ترانزیت خودروهای سواری و ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از باری و مسافربری از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی آغاز شد.

به گزارش هومسا، این طرح از امروز یکشنبه یکم خرداد ماه 1401 لازم الاجرا می‌باشد و بر اساس آن تمامی پلاک‌های ترانزیت پیشین شامل سری‌های E، D، B،A مشمول طرح یکسان سازی و تعویض شده‌اند. بنابراین ضروری است دارندگان این پلاک ها با در دست داشتن مدارک مورد نیاز و ارائه پلاک‌ قبلی نسبت به دریافت پلاک جدید اقدام کنند.
پلاک‌های جدید بر اساس استانداردهای جهانی و با تأیید و هماهنگی سازمان‌‌ها و نهادهای بین المللی و داخلی مرتبط با حوزه ترانزیت (اعم از پایانه های مرزی و گمرکات) طراحی شده و در تمامی دفاتر و نمایندگی‌های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی که به عنوان تنها مرجع رسمی صدور اسناد و مدارک بین المللی رانندگی و خودرو و با مجوز فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی در ایران (Fiva) فعالیت می‌کند، قابل دریافت است.
مالکانی که تا پایان شهریور سال جاری مراجعه کنند از 15 درصد تخفیف در صدور پلاک جدید برخوردار خواهند شد.
لازم به ذکر است که پلاک های قدیم پس از پایان سال 2022 میلادی منقضی شده و در خارج از کشور معتبر نخواهد بود. متقاضیان می‌توانند برای آگاهی از فهرست کامل نمایندگی های مجاز به نشانی اینترنتی https://gis.taci.ir/webforms/fa/general/ مراجعه کنند.

انتهای خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا