اخبار

بازدید اساتید دانشگاه لاهور پاکستان از منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد تهران

چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ اساتید دانشگاه لاهور پاکستان به همراه روزنامه نگاران پاکستانی از منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد تهران بازدید کردند و از نزدیک با اقدامات فرهنگی صورت گرفته در این منطقه آشنا شدند.

 

به گزارش هومسا،در ابتدای این دیدار سید محمد حسین حجازی مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد توضیحاتی در خصوص وسعت، امکانات و اقدامات صورت گرفته در اراضی عباس آباد به ویژه به لحاظ فرهنگی در سالهای اخیر توضیحاتی ارائه کرد.

تیمور رحمان، استاد دانشگاه لاهور پاکستان نیز پس از بازدید از منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد گفت: تقریبا به ۲۴ کشور سفر کرده ام،بسیار نادر است که در شهری مانند تهران چنین فضای بزرگی را به امور فرهنگی و اجتماعی اختصاص داده باشند.

وی با مقایسه نگاه فرهنگی در جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها تصریح کرد: به نظر می رسد در کشورهای دیگر نسبت به گذشته یک نوع سقوط تمدنی روی داده است و آنچه در ایران شاهد هستیم برعکس آن است. لازم است در جهان اسلام ما با نگاه به گذشته خود زنده شدن فرهنگی را تعریف نماییم.

تیمور رحمان ادامه داد: بسیاری از دولت ها در کشورهای اسلامی هستند که ساختمان های بلند و فرودگاه های بزرگی احداث کرده اند تا از نظر ظاهرتاثیرگذار باشند لکن در بستر فرهنگی اقدامات چندانی برای حیات بخش بودن ندارند.


این استاد ودانشگاه لاهور پاکستان گفت:بار اول است که به ایران سفر می کنم و از توجه به موضوعات فرهنگی در ایران بسیار متعجب شدم.


دکتر تیمور رحمان اهل ایالت پنجاب و استاد فلسفه سیاسی، علوم سیاسی و موسیقیدان در رشته آواز در دانشگاه لاهور است.

در ادامه اسکندرشاه، مشاور اسبق وزیر امور خارجه پاکستان با تاکید بر مشترکات فرهنگی ایران و پاکستان برای نمونه به سرود ملی پاکستان که غیر از یک واژه مابقی کلمات آن به زبان فارسی است اشاره کرد.
وی نسبت به اقدامات فرهنگی و اجتماعی صورت گرفته در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد در کنار توجه به مسائل محیط زیستی ابراز خرسندی و امیدواری کرد.

اسکندرشاه، مشاور اسبق وزیر امور خارجه پاکستان، اهل ایالت پنجاب و استاد دانشگاه لاهور در رشته های حقوق بین الملل، علوم سیاسی می‌باشد.

کران بوت، خبرنگار خبرگزاری آناتولی ترکیه در لاهور پاکستان نیز هیات پاکستانی را همراهی می کرد،وی توجه ویژه منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد به محیط زیست و فضای سبز را قابل تقدیر دانست.

انتهای خبر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا