اخبار

تاکید ضرغامی در خصوص گسترش همکاری‌های گردشگری ایران و ترکیه

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌ دستی با تاکید بر اهمیت گسترش همکاری‌های گردشگری ایران و ترکیه گفت:در تمامی مسائل مربوط به رونق گردشگری و معرفی ایران به ترک‌ها، به‌طور حتم هر پیگیری و حمایتی که نیاز باشد از سوی ما انجام خواهد شد.

به گزارش هومسا،سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌ دستی با فارغ علی ییلدیریم رئیس بنیاد اتحادیه علویان صبح امروز  شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در دفتر خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

ضرغامی درخصوص اهمیت زمینه‌سازی برای تعمیق و تسهیل روابط و استفاده از علایق مشترک ایران و علویان سراسر دنیا، افزود:شناسایی زمینه‌های مشترک، تقویت گردشگری زیارتی و سرمایه‌گذاری در حوزه تاسیسات گردشگری برای گسترش  روابط در دستور کار است،در تمامی مسائل مربوط به رونق گردشگری و معرفی ایران به ترک‌ها، به‌طور حتم هر پیگیری و حمایتی که نیاز باشد از سوی ما انجام خواهد شد.

وی یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های وزارتخانه را پشتیبانی از سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری عنوان کرد و گفت:از میان برداشتن موانع و تسهیل امور مربوط به صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری از مهم‌ترین اولویت‌های وزارتخانه است.»

مهندس ضرغامی ابراز امیدواری کرد که اقدامات و پیگیری‌های در حال انجام موجب نزدیکی بیشتر بین طرفین شود. 

ییلدیریم نیز در این نشست به سفر شش روزه خود به ایران و زیارت امام رضا و بقعه شیخ صفی اشاره کرد و افزود: شناساندن و معرفی هر چه بیشتر و بهتر ایران به ترک‌های علوی سراسر دنیا از جمله ماموریت‌هایی است که ما برای خود تعریف کرده‌ایم و هر تبلیغاتی که در این زمینه نیاز باشد، با کمک شما انجام خواهیم داد.

همکاری مشترک برای سرمایه‌گذاری و ساخت هتل، تدارک برنامه‌های ویژه مراسم عید غدیر خم امسال در مقبره شیخ صفی اردبیلی همچنین تبلیغ جاذبه‌های ایران در شبکه‌های ترک زبان برای معرفی هر چه بیشتر ایران به شهروندان ترکیه‌ از موارد بود که ییلدیریم در این نشست مطرح و بر آن‌ها تاکید کرد.

علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری کشور، ابراهیم پورفرج رئیس جامعه تورگردانان ایران همچنین چند تن از سرمایه‌گذاران و هتل‌داران ترکیه در این نشست حضور داشتند.

انتهای خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا