اخبار

دیدار وزیر میراث با تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی عصر روز گذشته،(دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱) میزبان هفت نفر از نمایندگان مجلس شورای‌اسلامی بود.

به‌گزارش هومسا، در این دیدار علیرضا عباسی نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس درباره رسیدگی به بناهای تاریخی استان البرز، حمام مصباح، پل خاتون، کاخ مروارید، کاخ سلیمانیه، قلعه صمصام و راه اندازی بازارچه دائمی، توسعه گردشگری و بوم‌گردی و بازسازی بقاع متبرکه نظرها و پیشنهادهایی ارائه کرد.

در ادامه حسن محمدیاری از حوزه انتخابیه تالش، رضوانشهر و ماسال درباره لزوم حمایت و ترویج صنعت گردشگری و توسعه زیرساخت‌ها، حفظ و نگهداری آثار باستانی و میراث‌فرهنگی استان، رفع موانع روستاهای هدف گردشگری، توجه ویژه به موزه باستان‌شناسی و مردم‌شناسی شهرستان ماسال، احداث و راه‌اندازی یادمان میرزا کوچک جنگلی، راه‌اندازی و احداث بازارچه صنایع‌دستی به‌منظور فروش محصولات تولید کنندگان با مهندس ضرغامی گفت‌وگو کرد.

رضا حاجی‌پور نماینده مردم شهرستان آمل نیز در این دیدار به همراه نماینده تام‌الاختیار اهالی زکریا و جمعی از فعالان و کارشناسان، درباره رفع مشکل تپه باستانی قلعه‌کش آمل، حفظ و نگهداری و مرمت آثار باستانی و صنایع‌دستی، توجه ویژه به پتانسیل بالای منطقه در ایجاد اشتغال و گردشگری با وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت‌و‌گو کرد.

سید صادق طباطبایی‌نژاد نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست، ضمن ارائه توضیحات از حوزه انتخابیه خود درخواست حمایت از فعالان حوزه گردشگری و صنایع‌دستی را داد و درباره توسعه زیرساخت‌های گردشگری، ایجاد و تجهیز مراکز آموزش و فروش صنایع‌دستی، توجه ویژه به موزه مردم‌شناسی و مرمت آثار باستانی صحبت کرد.

محمد علیپور نماینده مردم ماکو که به همراه شهردار، کارشناسان و فعالان حوزه میراث‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی ماکو در این نشست شرکت کرده بود، درخواست رسیدگی به مشکلات ساکنان حریم ماکو را داشت که وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دستور ایجاد کمیته‌ای برای بررسی موضوع را صادر کرد.

در این دیدار روح‌الله نجابت نماینده مردم شیراز و زرقان در استان فارس نیز ضمن دعوت از وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای حضور در جشنواره‌های بومی استان، درباره جشنواره ارده زرقان، جشنواره‌های بومی و محلی و کشاورزی و خوراکی در استان فارس با مهندس ضرغامی گفت‌و گو کرد.
 همچنین نماینده مردم زرقان و شیراز توجه به توسعه زیرساخت‌های گردشگری و صنایع‌دستی و ایجاد بازارچه‌های محلی را خواستار شد.
در پایان این نشست نیز ضرغامی بعد از گفت‌و‌گو با نمایندگان و استماع نظرهای کارشناسان دستورات لازم را صادر کرد.

انتهای خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا