اخبار

سفیر ایران در لهستان:بافت تاریخی شهر یزد، جاذبه مورد توجه گردشگران اروپایی است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لهستان از بافت تاریخی یزد به‌عنوان جاذبه مورد توجه گردشگران اروپایی یاد کرد و گفت:با توجه به اینکه یزد در مسیر جاده ابریشم قرار گرفته می‌تواند منطقه قابل توجه برای سرمایه‌گذاران اروپایی باشد.

به‌گزارش هومسا، روز سه‌شنبه سوم خردادماه در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در لهستان با مدیرکل میراث‌ فرهنگی،گردشگری و صنایع‌ دستی و جمعی از مسئولان و متصدیان حوزه‌های میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان یزد، زمینه‌های تعامل و تبادل اطلاعات فرهنگی و گردشگری بین ورشو و یزد مورد بحث قرار گرفت.

در این نشست ظرفیت‌های گردشگری یزد، بافت تاریخی ثبت جهانی و جذابیت‌های کویر، تنوع تسهیلات اقامتی و پذیرایی، حضور پررنگ گردشگران لهستانی در سال ۹۶، موضوعات ایران‌هراسی، ارتباط یزد با کراکوف لهستان به لحاظ ثبت جهانی این شهر در سال ۹۶، ضرورت برگزاری تورهای آشناسازی برای تعاملات بیشتر و تهیه بروشورهای معرفی جاذبه‌های گردشگری به زبان لهستانی و ارتباط با دفاتر مجری تورهای گردشگری در لهستان از جمله موضوعات مورد توجه حاضران بود.

در این دیدار احمد آخوندی مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان یزد با اعلام آمادگی نسبت به برگزاری شب‌های فرهنگی ورشو در یزد،بیان کرد:در زمینه‌ افزایش ناوگان هوایی و ریلی به‌منظور توسعه گردشگری استان پیگیری‌هایی صورت گرفته و موفقیت‌هایی حاصل‌شده است، همچنین یزد در زمینه‌ گردشگری و به‌خصوص گردشگری سلامت دارای پتانسیل‌های خوبی است و در این موارد آمادگی تعامل با کشور لهستان را داریم.

آخوندی تصریح کرد:در خصوص تأمین محتوا نیز از ظرفیت‌های مختلف استان محتوا تهیه خواهیم کرد تا به زبان لهستانی ترجمه و مورد استفاده قرار گیرد.

وی همچنین خواستار اختصاص غرفه‌ای برای معرفی توانمندی‌های استان یزد در نمایشگاه گردشگری ورشو شد و اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد فصل تازه‌ای از ارتباط کشور لهستان و یزد در زمینه‌های گردشگری، فرهنگی و میراث‌ فرهنگی باشیم.

 

در ادامه حسین غریبی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لهستان در ارتباط با موارد مطروحه و جلسات برگزار شده در استان در حوزه‌های مختلف فرهنگی، آموزشی و گردشگری ابراز امیدواری کرد که با رایزنی و پیگیری بیشتر، زمینه‌های همکاری بین یزد و ورشو فراهم شود و تعاملات بیشتری بین بخش خصوصی ایران و لهستان برای تبادل گردشگری برقرار شود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لهستان همچنین آمادگی خود را برای برگزاری تورهای آشناسازی با همکاری بخش خصوصی و افزایش همکاری دو کشور اعلام کرد.

غریبی از بافت تاریخی یزد به‌عنوان جاذبه مورد توجه گردشگران اروپایی یاد کرد و گفت:با توجه به اینکه یزد در مسیر جاده ابریشم قرار گرفته می‌تواند منطقه قابل‌ توجه برای سرمایه‌گذاران اروپایی باشد.

وی تأکید کرد:ما می‌توانیم از این فرصت به‌خوبی استفاده کنیم و با معرفی چند پروژه خوب در زمینه‌ گردشگری و خصوصاً در زمینه‌ ریلی نسبت به سرمایه‌گذاری شرکت‌های مختلف اروپایی در استان برنامه‌ریزی کنیم.

در این نشست گزارش مختصری از اقدامات صورت گرفته در استان در زمینه‌ گردشگری، پروژه‌های سرمایه‌گذاری و موزه‌های استان توسط معاونان و مسئولان مربوطه ارائه شد.

انتهای خبر

یک دیدگاه

  1. اگر اقامتگاختون نزدیک بافت تاریخی شهر یزد هست پیشنهاد میکنم حتما به رستوران های رستوران خانه ابراهیمی و ستوران هامیلا برید غذا های عالی داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا