اخبار

شالبافیان:ظرفیت‌های گردشگری استان مرکزی بی‌نظیر است

معاون گردشگری وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی گفت:ظرفیت‌های گردشگری استان مرکزی بی‌نظیر است و معرفی این ظرفیت‌‌های ارزشمند باید در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.

به‌گزارش هومسا، علی اصغر شالبافیان در جریان بازدید از ظرفیت‌های گردشگری شهرستان کمیجان در استان مرکزی،گفت:استان مرکزی از استان‌هایی است که هم ظرفیت متنوع گردشگری و هم موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی برای جذب گردشگران داخلی و بین‌اللمللی دارد.

معاون گردشگری وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی بیان کرد:توسعه گردشگری کشاورزی در این شهرستان واقع در استان مرکزی به واسطه ظرفیت خوب در دستور کار این وزارت‌خانه قرار دارد.

شالبافیان تصریح کرد:برخی موانع برای اخذ مجوزهای گردشگری رفع شده و برخی کمک‌ها هرچند ناکافی اما برای تسهیل این حوزه در نظر گرفته شده است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در بازدید از روستای گردشگری وفس از توابع شهرستان کمیجان گفت:ظرفیت‌های این شهرستان در حوزه گردشگری علاوه بر تنوع بالا در سراسر شهرستان توزیع شده است.

شالبافیان افزود:در شهرستان کمیجان و روستاهای گردشگری نیز توجه به ارزش‌های جامعه محلی مدنظر ویژه است که اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان مرکزی با همکاری دهیاری‌ها، الگوی مشارکت جامع محلی ضمن احترام به ارزشها را استخراج کند، چرا که باید گردشگری در این روستاها به گونه‌ای توسعه پیدا کند که جامعه محلی هم منتفع شوند و ارزش‌ها نیز مورد تکریم قرار گیرد.

حضور در جشنواره ثبت ملی شده سمنو در شهر آشتیان از  دیگر برنامه‌های سفر یک روزه معاون وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به استان مرکزی بود.

انتهای خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا