ایران‌ را بگردیمتهرانتهران‌گردیجاهای تفریحی

هیومن پارک تهران ؛ سفری هیجان انگیز به درون بدن انسان

هیومن پارک تهران، همان جایی است که دل به دل راه دارد. جایی که یک گوش در است و یک گوش دروازه. در هیومن پارک می‌توانید روی مغز راه بروید و روی چشم جا داشته باشید!

همه ما گاهی کنجکاو شده‌ایم که بدانیم در درون بدنمان چه می‌گذرد بخصوص زمانی که آن قسمت از بدنمان درد دارد. در هیومن پارک تهران، اندام‌های مختلف بدن در مقیاسی بسیار بزرگ شبیه‌سازی شده‌اند. اگر مشتاق آشنایی با این پارک علمی تفریحی هیجان‌انگیز هستید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آشنایی با هیومن پارک تهران

این تم‌پارک زیبا و هیجان‌انگیز در مجموعه دارآباد تهران ساخته شده است. در پاسخ به این سوال که هیومن پارک مناسب چه سنی است؟ باید بگوییم که این پارک برای همه‌ی گروه‌های سنی مناسب است و فقط مختص کودکان یا بزرگ‌سالان نیست.

ماکت‌های قول پیکر مجموعه با جزئیات بسیار خوب و با استفاده از دانش و تخصص اساتید و متخصصین برجسته اناتومی بدن انسان به مرحله اجرا رسیده است. بازدید از این ماکت‌ها این امکان را برای شما فراهم می‌کند که طی یک سفر اسرارآمیز به درون بدن انسان قسمت‌های مختلف بدن خود را بهتر بشناسید و با سازوکار هر قسمت آشنا شوید.

هیومن پارک بزرگ‌ترین پارک موضوعی بدن انسان در خاورمیانه و یکی از جاهای تفریحی تهران است.

قوانین بازدید از پارک اعضای بدن تهران

 • برای بازدیدکنندگان چهار سال و بالاتر باید بلیط تهیه شود.
 • فیلم‌برداری و عکاسی در هیومن پارک ممنوع است.
 • خرید بلیط بازدید هم به‌صورت حضوری و هم به‌صورت غیرحضوری امکان‌پذیر است.
 • دریافت سانس فقط در موقع حضور امکان‌پذیر است و ۱۵ دقیقه الی ۲ ساعت احتمال انتظار وجود دارد.

نحوه بازدید از هیومن پارک

در بازدید از هیومن پارک ابتدا فیلمی با موضوع دوره جنینی و تولد انسان و شکل‌گیری آفرینش و شگفتی‌های هستی به نمایش درمی‌آید و راهنما روی آن توضیح می‌دهد. این فیلم برای کمک به آماده شدن ذهن بازدیدکنندگان، مخصوصا کودکان، با فضای پارک آماده شده است و باعث می‌شود درک بهتری نسبت به آنچه قرار است ببینید داشته باشید.

پس از مشاهده فیلم، وارد بدن انسان می‌شوید؛ در ادامه این ماجراجویی همچنان یک راهنما همراه شما خواهد بود تا راجع به قسمت‌های مختلفی که از آن بازدید می‌کنید برای شما توضیح دهد. اکثر راهنماهای هیومن پارک تهران دارای تحصیلات مرتبط با زیست‌شناسی و فیزیولوژی هستند و اطلاعات خوبی را در صورت داشتن پرسش‌های اضافه به شما می‌دهند.

آدرس پارک بدن انسان تهران

هیومن پارک دارآباد در شمال تهران و در محوطه موزه حیات‌وحش دارآباد قرار دارد. پس برای بازدید از هیومن پارک باید خود را موزه دارآباد برسانید. برای این منظور لازم است مسیر زیر را دنبال کنید.

آدرس هیومن پارک: میدان نیاوران، خیابان دارآباد، بعد از آجودانیه، خیابان موزه، انتهای خیابان موزه، موزه حیات‌وحش دارآباد

هیومن پارک دارآباد

مسیر دسترسی به پارک هیومن تهران

برای دسترسی به هیومن پارک گزینه‌های مختلفی پیش روی شماست:

 • دسترسی به هیومن پارک تهران با خودرو شخصی

برای رفتن به هیومن پارک تهران با خودرو شخصیتان، ابتدا باید خود را به میدان تجریش برسانید. پس از تجریش وارد باهنر شوید و پس از رسیدن به میدان باهنر وارد خیابان دارآباد شوید، ۱.۵ کیلومتر به مسیر خود ادامه دهید تا به خیابان موزه و مجموعه حیات‌وحش دارآباد برسید.

 • دسترسی به هیومن پارک تهران با مترو

اگر برای رفتن به هیومن پارک مایل به استفاده از مترو هستید باید از خط متروی راه‌آهن – تجریش استفاده کنید. پس از پیاده شدن از مترو باید از تاکسی‌ها و اتوبوس‌های میدان تجریش استفاده کنید.

تاکسی‌های مسیر تجریش – نیاوران – دارآباد یا اتوبوس‌های خط تجریش – دارآباد شما را به هیومن پارک می‌رسانند.

رزرو آنلاین ویلا و اقامتگاه هومسا

 • دسترسی به هیومن پارک تهران با اتوبوس

علاوه بر خودروی شخصی و مترو، با اتوبوس‌های خط BRT هم می‌توانید به هیومن پارک بروید؛ برای این منظور سوار اتوبوس‌های خط راه‌آهن – تجریش شوید و در میدان تجریش پیاده شوید.

ادامه مسیر از طریق تاکسی‌های مسیر تجریش – نیاوران – دارآباد یا اتوبوس‌های خط تجریش – دارآباد میسر است.

اطلاعات بازدید پارک بدن انسان در تهران

دکترلند هیومن پارک

 • شماره تلفن هیومن پارک تهران

اگر قصد بازدید از این پارک علمی تفریحی منحصربه‌فرد را داشتید برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از برنامه پارک می‌توانید با شماره گویای ۲۴۵۵۷ تماس بگیرید.

 • ساعت کاری هیومن پارک

شنبه تا چهارشنبه: ۱۰الی ۲۰ پذیرش تا ۱۸

پنجشنبه، جمعه و تعطیلات: ۱۰ الی ۲۱ پذیرش تا ۱۹

 • قیمت بلیط هیومن پارک سال ۱۴۰۱

قیمت بلیط هیومن پارک برای هر نفر ۱۰۹ هزار تومان است.

امکانات هیومن پارک تهران

هیومن پارک کجاست

عکاسی و فیلم‌برداری با گوشی یا دوربین در این پارک ممنوع است ازاین‌رو برای اینکه شما بتوانید خاطره این بازدید هیجان‌انگیز خود را برای همیشه ثبت کنید، در هر بخش عکاسانی حضور دارند که در صورت تمایل از شما عکاسی کنند. برای هر عکس از شما هزینه‌ای جدا دریافت می‌شود.

برای شکم گردی و رفع گرسنگی و خستگی هم در این مجموعه امکانات خوبی در نظر گرفته شده است؛ در محوطه هیومن پارک فودکورت، رستوران و کافی‌شاپی قرار دارد که در آن انواع خوراکی و غذاها سرو می‌شود. علاوه بر این رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها، در داخل مجموعه هیومن پارک هم یک کافی‌شاپ جالب و کوچک با تم بیمارستانی وجود دارد که آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان است.

این مجموعه دارای پارکینگ مناسبی است و ازاین‌جهت نگرانی بابت جای پارک و امنیت خودروی خود نخواهید داشت.

بخش‌های مختلف هیومن پارک تهران

سفر اسرارآمیز شما در بدن از گوش و معرفی و آشنایی با مکانیسم شنوایی آغاز می‌شود؛ پس از گوش وارد مغز می‌شوید و سپس ساختمان چشم را با جزئیات بسیار خوبی خواهید دید. اکنون نوبت بازدید از دهان و دندان‌هاست همان‌طور که در داخل ماکت دهان و بر روی دندان‌های بزرگ نشسته‌اید، راهنما سازوکار این اندام را برایتان شرح می‌دهد. پس از دهان از نای، قفسه سینه، رگ‌های خونی، قلب، کلیه، کبد، و معده می‌گذرید و درنهایت از روده‌ها خارج می‌شوید.

شاید هیجان‌انگیزترین اندام ساخته‌شده در هیومن پارک قلب باشد، ماکت قلب برخلاف ماکت سایر اندام‌ها قابل لمس‌کردن و دست‌زدن نیست. در این اندام با پخش صدای تپش قلب و نبض و جریان خون در رگ‌ها و دیدن نمای ۳۶۰ درجه آن، حس واقعی بودن به شما منتقل می‌شود. آن‌قدر واقعی که شاید بتوانید خود را جای یک گلبول قرمز یا پلاکت خون تصور کنید!

البته قسمت‌های دیگر پارک اعضای بدن تهران هم بسیار طبیعی ساخته شده‌اند. برای مثال هنگامی که وارد بینی می‌شوید با لمس مویرگ‌های داخل بینی مکانیسم عطسه رخ می‌دهد یا زمانی که از معده برمی‌گردید استفراغ رخ می‌دهد.

 • دکتر لند هیومن پارک

در هیومن پارک علاوه بر بخش ماکت‌های اندام بدن، بخش دیگری به نام دکترلند هیومن پارک وجود دارد این بخش برای بازی و آموزش کودکان و نوجوانان ۳ تا ۱۴ سال با وسایل پزشکی در نظر گرفته شده است.

در دکتر لند، کودکان با پوشیدن لباس‌های پزشکان و پرستاران و با استفاده از امکانات مختلف پزشکی و تجهیزات اتاق عمل می‌توانند جراحی، عصب‌کشی و کارهایی از این قبیل را تجربه کرده و خود را به‌عنوان یک پزشک ماهر تصور کنند؛ همان دکتر بازی دوران کودکی خودمان اما با امکانات بیشتر و واقعی‌تر!

طی همکاری‌های به‌عمل‌آمده بین دکتر لند هیومن پارک با اورژانس تهران این امکان برای والدین و کودکان فراهم‌ شده است که در صورت علاقه با گذراندن دوره‌ای کوتاه مدرک بگیرند.

این مکان جای مناسبی برای شکوفایی استعدادهای کودکان و نوجوانان است؛ در صورتی که فرزند شما به کار با ابزار پزشکی و دانش آناتومی علاقه و کنجکاوی نشان می‌دهد، شانس این تجربه هیجان‌انگیز را برای او فراهم کنید. تمامی ابزار به‌کاررفته در دکتر لند هیومن پارک ایمن است و نگرانی بابت اشیاء خطرناک وجود ندارد.

 • رویا پارک تهران

هیومن پارک تهران در محوطه گسترده موزه دارآباد تهران بنا شده است. این محوطه مساحتی حدود ۱۳۰۰ مترمربع دارد که بخش‌های متنوعی مانند ساختمان موزه، رویا پارک، دکتر لند و هیومن پارک را در درون خود جای‌داده است. رویا پارک تهران بخشی از این مجموعه به حساب می‌آید که در نوروز سال ۹۸ افتتاح شده است. در این مجموعه سرگرم‌کننده و شگفت‌انگیز، حواس پنج‌گانه انسان به چالش کشیده می‌شود. در رویا پارک مرز بین واقعیت و توهم بسیار باریک است شما در این پارک هیجان‌انگیز با خطای دیدتان چیزهایی را می‌بینید که در واقعیت امکان‌پذیر نیست.

در رویا پارک تهران نزدیک به ۱۰۰ اثر با ویژگی خطای دیدی وجود دارد. در این پارک می‌توانید به دیدن آرش کمانگیر، به دل کهکشان یا دهان کوسه بروید و خانه‌های برعکس گیج‌کننده، اتاق آیینه‌ها یا اتاق بی‌نهایت را ببینید.

جمع‌بندی

هیومن پارک تهران مکان منحصربه‌فردی برای بازدید است که قطعا خاطره‌ی آن‌ جور دیگری در ذهن شما ثبت می‌شود. در این پارک علمی تفریحی بی‌نظیر چیزهایی را می‌بینید و تجربه می‌کنید که در جای دیگری این امکان فراهم نیست. اگر عاشق تجربه کردن چیزهای متفاوت و جدید هستید توصیه می‌کنیم حتما سری به این پارک علمی تفریحی بزنید. بازدید از رویا پارک هم که در همین مجموعه و در نزدیکی هیومن پارک است را به‌شدت توصیه می‌کنیم.

سوالات متدوال

قیمت بلیط هیومن پارک تهران چطور است؟

قیمت بلیط بازدید از هیومن پارک به ازای هر نفر ۱۰۹۰۰۰ تومان است.

هیومن پارک تهران کجاست ؟

هیومن پارک در شمال تهران و در محوطه موزه حیات‌وحش دارآباد قرار دارد. پس برای بازدید از هیومن پارک باید خود را موزه دارآباد برسانید.

هیومن پارک مناسب چه سنی است ؟

این پارک برای همه‌ی گروه‌های سنی مناسب است و فقط مختص کودکان یا بزرگسالان نیست.

‫۱۱ دیدگاه ها

  1. محمدجان
   سلام، این پارک برای بچه‌ها هم جنبه تفریحی داره و هم جنبه آموزشی. قیمت بلیط بازدید از هیومن پارک به ازای هر نفر ۱۰۹۰۰۰ تومانه. ولی برای اطلاعات دقیق‌تر به وب سایت هیومن پارک تهران مراجعه کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا