اخبار

ضرغامی:قصه‌های کاخ گلستان برای گردشگران بازگو شود

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در بازدید از مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان نسبت به روایت تاریخی، سیاسی و اتفاقات پیش آمده در این مجموعه جهانی تاکید کرد.

به‌گزارش هومسا،سید عزت‌الله ضرغامی روز گذشته شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱  به همراه طاهره قیومی مشاور و مسئول پیگیری‌های ویژه وزیر در بازدید از محوطه و فضاهای بیرونی کاخ گلستان از طبقات عمارت شمس‌العماره، موزه حوضخانه، مخزن نسخ خطی و مخزن اسناد تصویری بازدید کردند.
ضرغامی در این بازدید بیان کرد:وقایع تاریخی، سیاسی و اتفاقات پیش آمده در طول تاریخ کاخ گلستان و فضاهای مختلف این مجموعه به پژوهش نیاز دارد تا به راهنمایان آموزش داده شود و آنها بتوانند این وقایع تاریخی را همراه با تاریخچه ابنیه و اشیا به مردم بازگو کنند تا جایگاه تاریخی کاخ گلستان نمایان شود.
وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در ادامه این بازدید در خصوص احیای حیاط اختصاصی عمارت بادگیر برای فعالیت و خدمات‌رسانی مناسب به بازدیدکنندگان با هدف توسعه گردشگری شبانه توصیه‌هایی ارائه کرد.

وی همچنین با بازدید از مخزن نسخ خطی و مشاهده شاهنامه بایسنقری اثر ثبت شده در حافظه جهانی یونسکو و چند نسخه قرآنی، با توجه به مذاکرات صورت‌گرفته با آفرین امامی مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان درباره ایجاد شرایط مناسب محیطی و تقویت حفاظت، امنیت آثار و نسخ خطی موجود در مخزن، برنامه‌های لازم را یادآوری کرد.

ضرغامی پس از مشاهده مخزن نسخه خطی، از مخازن اسناد تصویری، عکس‌ها و آلبوم‌های موجود بازدید کرد و در این بازدید نیز وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با توریست‌های خارجی و داخلی حاضر در محوطه نیز گفت‌وگو  داشت.
در ادامه این بازدید مدیر مجموعه میراث جهانی گلستان، گزارشی از مرمت، توسعه فضاها و نمایشگاه‌های برگزارشده در این مجموعه ارائه کرد که از جمله اقدامات، بازگشایی باب عالی از سمت خیابان ناصر خسرو بود که مهندس ضرغامی از این ورودی بازدید و به اهمیت بازگشایی این سردر و تاثیر آن بر جذب مخاطبان و توسعه گردشگری تاکید کرد.
ضرغامی در بازدید چهار ساعتی از کاخ گلستان با تاکید بر تقویت روابط میان‌بخشی قسمت‌های مختلف وزارتخانه با هدف سرعت‌بخشی و چابک‌سازی انجام امور با ظرفیت‌ها و پتانسیل بالفعل و بالقوه این مجموعه جهانی آشنا شد.

انتهای خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا