حقوق و تعهدات هومسا

۱- کدهای تخفیف و اعتبار اولیه که هومسا به کاربران اختصاص می دهد تنها تا زمان اعلامی توسط هومسا دارای اعتبار است و پس از تاریخ اعلامی، اعتبار و کد تخفیف منقضی شده و از بین می رود و از این باب هومسا هیچ مسئولیتی بر عهده ندارد.

۲- نظرات کاربران پس از بررسی توسط هومسا در سایت/اپلیکیشن منتشر می‌شوند. هومسا مجاز است نظرات خلاف واقع و یا نظراتی که بر خلاف شئونات عرفی و اسلامی است را منتشر ننماید و یا حذف نماید.

۳- چنانچه هومسا به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر (میزبان/مهمان) ممکن است برای شرکت یا سایر کاربران مطلوب نباشد و یا موجب بروز مشکل شود، حق فسخ یک طرفه این سند و مسدود کردن حساب کاربری را دارد.

۴- هومسا تنها در صورتی بازگشت وجه را ضمانت می‌کند که مهمان قبل از تحویل گرفتن اقامتگاه و اقامت در آن، عدم تطابق تصاویر،کیفیت و کمیت امکانات و نظافت را با اقامتگاه آماده تحویل به هومسا فوراً گزارش دهد و با ارسال عکس به اثبات برساند. بعد از تحویل اقامتگاه هیچ گونه ادعایی در رابطه با عدم تطابق عکس‌ها با واقعیت از سمت سایت هومسا پذیرفته نیست و هومسا در این زمینه هیچ مسئولیتی ندارد.

تبصره ۱: با توجه به اجتناب‌ناپذیر بودن تغییرات در جزئیات دکوراسیون و امکانات از زمان ثبت واحد تا زمان رزرو تشخیص تطابق نسبی عکس‌ها با واقعیت بر مبنای عکس‌های ارسالی بر عهده‌ی هومسا است.

تبصره ۲: برخی اقامتگاه‌ها (مانند اقامتگاه‌های بوم‌گردی) به صورت سری در سایت ثبت شده و مشخص شده‌اند که این اقامتگاه‌ها چند واحد مشابه هستند که در زمان تحویل بنا به خالی بودن یکی از آنها به مهمان تحویل داده خواهد شد و ممکن است در رنگ اثاثیه با هم متفاوت باشند. مهمان به دلیل مشاهده‌ این شرایط در زمان رزرو نمی‌تواند به عدم تطابق رنگ دکوراسیون و تغییرات جزئی اعتراضی داشته باشد.

۵- در صورت وقوع شرایط بند فوق، میزبان ملزم به به‌روز رسانی اطلاعات و تصاویر در زمینه کمیت و کیفیت امکانات اقامتگاه بوده و متعهد است خسارتی معادل ۲۰ درصد از هزینه رزرو بعدی را به هومسا پرداخت نماید. هومسا مجاز و محق است خسارت مذکور را از مبلغ رزرو بعدی کسر نماید. در صورت تکرار این مورد، حساب کاربری میزبان در هومسا مسدود می­شود.

۶- در صورت بروز شرایط فورس ماژور برای میزبان و عدم آمادگی برای تحویل اقامتگاه در ساعت مقرر، مهمان می‌تواند با تماس با پشتیبانی سایت خواستار بازگشت کامل وجه شود و هومسا بعد از اطمینان از موضوع وجه را کامل به حساب مهمان برمی‌گرداند. همچنین هومسا در این شرایط با حسن نیت تلاش می نماید که اقامتگاه جایگزین به مهمان معرفی کند اما وظیفه‌ای جهت اسکان دادن مهمان در اقامتگاه دیگری ندارد.

۷- در کلیه مواردی که طبق مفاد این سند هومسا مکلف به عودت وجه است، حداکثر مسئولیت هومسا محدود به عودت تمام یا بخشی از وجه رزرو (حسب مورد) است و هومسا هیچ گونه تکلیفی در پرداخت خسارت به مهمان نخواهد داشت.

۸- در تمامی اختلافات احتمالی پیش آمده فی مابین مهمان و میزیان، هومسا با حسن نیت تلاش خواهد نمود که اختلاف فی­مابین را حل و فصل نماید.

۹- هر میزبان در هومسا با دریافت نظراتی که مهمان برای اقامتگاه وی ثبت می‌کنند، امتیاز کسب یا از دست می‌دهند. این امتیاز مبنای هومسا در بسیاری از تصمیم‌ها از جمله نمایش اقامتگاه‌های میزبان در صفحه اصلی سایت است.