قوانین و شرایط میزبانی

۱) شرایط اختصاصی ایجاد حساب کاربری میزبان

۱- کاربر میزبان جهت ثبت و تایید اقامتگاه می بایست مدارک هویتی خود شامل تصاویر شناسنامه و کارت ملی، مدرکی مبنی بر مالکیت اقامتگاه و مجوزها مربوطه را برابر با واقعیت در سایت هومسا آپلود نمایند.

۲- میزبان می بایست تمامی تصاویر و اطلاعات اقامتگاه خود را به صورت کامل و به شکلی که موجب ایجاد ابهام و مغایرت برای مهمان نشود را در هومسا قرار دهد.

۳- میزبان متعهد می‌گردد کلیه اطلاعات بارگذاری شده در سامانه هومسا مطابق با واقعیت بوده و در صورت تغییر در اطلاعات مالکیت و یا اقامتگاه اعم از تصاویر، هزینه اجاره، شرایط و امثالهم، اطلاعات را فوراً در هومسا به روز رسانی نماید و یا به واحد پشتیبانی هومسا اطلاع دهد.

۴- میزبان متعهد می‌گردد اطلاعات مربوط به احراز هویت شامل تصویر کارت ملی، سند مالکیت، قبض آب و برق و گاز و غیره را به درستی وارد کند و هرگونه جعل یا تخلف در این موارد پیگرد قانونی دارد.

۵- درصورتی که میزبان خود مالک نباشد، باید با اجازه مالک اقدام به اجاره دادن و ثبت اقامتگاه کند و اسناد مثبته شامل وکالت نامه را در سایت هومسا بارگذاری نماید؛ در غیر این صورت میزبان متخلف بوده و اقامتگاه وی تایید نخواهد شد و هومسا در این خصوص مسئولیتی ندارد.

۶- در راستای قوانین کشور، شماره حسابی که میزبان در هومسا وارد می‌کند باید به نام شخص کاربر ثبت کننده اقامتگاه (میزبان) باشد. در غیر این صورت، مبلغ هزینه اجاره تا معرفی حساب به نام شخص کاربر میزبان نزد هومسا باقی می ماند.

۷- میزبان موظف است تنها اقامتگاهی را در هومسا ثبت کند که مجوز فعالیت آن را از مراکز ذیربط دریافت کرده و یا جهت دریافت مجوز اقدام نموده و پروسه دریافت مجوز در حال انجام باشد. در صورت تخلف در این زمینه مسئولیت تخلف با میزبان است و هومسا مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.

۲) تعهدات کاربر میزبان

۱- میزبان می‌بایست شماره تماسی در حساب کاربری خود معرفی نماید که همیشه امکان پاسخگویی به آن را داشته باشد و مکلف است به تمام تماس‌ها و پیامک‌های دریافتی از سوی هومسا به موقع پاسخ دهد.

۲- بعد از رزرو اقامتگاه تعاملات میزبان با  مهمان اعم از گرفتن کارت شناسایی، هماهنگی تحویل و امثالهم بر عهده میزبان است و هومسا در این خصوص مسئولیتی ندارد.

۳- نظافت اقامتگاه قبل از ورود و بعد از خروج  مهمان بر عهده میزبان است.

۴- میزبان مکلف است اقامتگاه را در وضعیت تمیز به مهمان تحویل دهد. در صورتی که مهمان از نظافت اقامتگاه رضایت نداشته باشد، می‌تواند قبل از تحویل اقامتگاه خواستار نظافت شود و در صورت اجتناب میزبان از نظافت، تصمیم گیری بر مبنای عکس‌های ارسالی از وضعیت فعلی واحد بر عهده هومسا است و می‌تواند وجه رزرو را کامل به مهمان بازگرداند و رزرو اقامتگاه را کنسل نماید.

۵- مسئولیت بررسی اقامتگاه بعد از خروج  مهمان بر عهده میزبان است و اگر خسارتی از طرف  مهمان به اقامتگاه وارد شود، میزبان باید خود این موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری نماید و هومسا در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی بر عهده ندارد.

۶- احراز هویت مهمان بر عهده میزبان است. در همین راستا میزبان می‌بایست مدارک شناسایی اعم از کارت ملی، شناسنامه، کارت خودرو، سند محرمیت و سایر اوراق هویتی از  مهمان دریافت کند. میزبان باید این موضوع را در شرایط رزرو اقامتگاه متذکر شود تا مهمان مدارک لازم را در زمان تحویل اقامتگاه به همراه بیاورد. مسئولیت عدم هویت‌ سنجی و عواقب آن به عهده میزبان خواهد بود. یک مدرک شناسایی نزد میزبان به رسم امانت تا زمان تحویل ملک باقی می‌ماند. هومسا در خصوص مفاد این بند هیچ گونه مسئولیتی بر عهده ندارد.

۷-میزبان تایید می‌نماید که هزینه اجاره درج شده در هومسا قطعی و نهایی است و اخذ هرگونه هزینه اضافه از مهمان تحت هر عنوان اعم از حق کمیسیون، پورسانت و غیره مجاز نیست. ارائه هر گونه خدمات اضافه بر آنچه که در صفحه شرایط اقامتگاه درج شده است مانند هزینه تمیز کردن استخر، هزینه شارژ کپسول گاز و امثالهم خارج از توافق طرفین بوده و نیاز به توافق مجدد با مهمان است.

۸- میزبان متعهد است در صورت تمدید مدت رزرو اقامتگاه از سوی مهمان، موضوع از طریق هومسا صورت پذیرد.

۹- میزبان متعهد می‌گردد که مشخصات اقامتگاه و امکانات آن را دقیقاً مطابق آنچه که در هومسا ثبت و تعریف شده است، باشد و اقامتگاه را دقیقاً مطابق تصاویر و توضیحات درج شده در هومسا در اختیار مهمان قرار دهد. در صورتی که مهمان هنگام تحویل، متوجه عدم صحت این اطلاعات شود می‌تواند اقامتگاه خود را (قبل از ورود) کنسل کند و وجه را کامل دریافت کند.

۱۰- میزبان متعهد می‌گردد پس از تایید رزرو و پرداخت مهمان رزرو را لغو نکند.

در صورت لغو رزرو توسط میزبان

در ایام عادی:

۱۰ درصد از مبلغ رزرو لغو شده از رزرو بعدی میزبان کسر می‌گردد.

در ایام پیک و تعطیلات:

۲۰ درصد از مبلغ رزرو لغو شده از رزرو بعدی میزبان کسر می‌گردد.

۱۱- درصورت هرگونه تغییر در اطلاعات حساب بانکی میزبان، این موضوع باید در سایت به روز رسانی شده و کتباً به ایمیل info@homsa.net اطلاع داده شود. درصورت عدم اطلاع رسانی از تغییر اطلاعات حساب بانکی از طرف میزبان، هومسا در این زمینه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت.

۱۲- میزبان متعهد می‌گردد ملک رزرو شده برای مهمان را در هیچ قالبی اعم از اجاره، حق انتفاع و غیره در اختیار مهمان یا شخص دیگری برای همان تاریخ قرار ندهد.

۱۳- میزبان متعهد می‌گردد در صورت عدم مراجعه مهمان به اقامتگاه در تاریخ رزرو شده، اقامتگاه تا پایان مدت رزرو شده، برای مهمان خالی خواهد ماند. همچنین مهمان می‌پذیرد که در این شرایط هیچ‌ مبلغی به وی مسترد نخواهد شد. بدیهی است در صورت درخواست لغو رزرو توسط مهمان، مطابق قوانین کنسلی آن اقامتگاه رفتار می‌شود.

۱۴- میزبان با ایجاد حساب کاربری و ثبت اقامتگاه، اجازه بدون حق عدول را به هومسا می‌دهد تا از تصاویر اقامتگاه وی در شبکه های اجتماعی، بلاگ و سایر رسانه های وابسته یا مرتبط با هومسا به صورت رایگان استفاده نماید.