قوانین میزبانی در هومسا


میزبانان محترمی که تمایل به ثبت اقامتگاه خود در هومسا دارند، می بایست موارد زیر را مطالعه فرمایند.

۱-    جهت تایید اقامتگاه می بایست مدارک هویتی خود شامل تصاویر شناسنامه و کارت ملی و مدرکی مبنی بر مالکیت اقامتگاه را در سایت آپلود نمایند

۲-    میزبان می بایست تمامی تصاویر و اطلاعات اقامتگاه خود را به صورت کامل و به شکلی که موجب ایجاد ابهام و مغایرت برای مهمانان نشود را در سایت قرار دهد.

۳-    میزبان می بایست شماره تماسی در سایت معرفی کند که همیشه امکان پاسخگویی به آن را داشته باشد.

۴-    میزبان می بایست به تمام تماس ها و پیامک های دریافتی از هومسا به موقع پاسخ دهد.

۵-    میزبان متعهد می شود اطلاعات درستی به هومسا ارائه دهد و در صورت تغییر در اطلاعات اقامتگاه اعم از تصاویر، هزینه، شرایط و ... اطلاعات را در هومسا به روز رسانی نماید و یا به واحد پشتیبانی هومسا اطلاع دهد.

۶-    درصورتی که اطلاعات اقامتگاه با اطلاعاتی که در سایت وارد شده مغایرت داشته باشد، میهمان می تواند رزرو را لغو نماید و هومسا نیز متهعد می گردد که تمام مبلغ واریزی میهمان بازگردانده شود. از طرفی میزبان ملزم به به روز رسانی اطلاعات صحیح و پرداخت جریمه ای به مبلغ 20 درصد از هزینه رزرو بعدی می شود و در صورت تکرار این مورد اقامتگاه از هومسا حذف می گردد.

۷-    بعد از رزرو اقامتگاه تعاملات میزبان با میهمان اعم از گرفتن کارت شناسایی و ... بر عهده میزبان است و هومسا در این خصوص مسئولیتی ندارد.

۸-    نظافت اقامتگاه قبل از ورود و بعد از خروج میهمان برعهده میزبان است.

۹-    میزبان متعهد می شود اطلاعات مربوط به احراز هویت شامل تصویر کارت ملی، سند مالکیت، قبض آب و برق و گاز و ... را به درستی وارد کند و هرگونه جعل یا تخلف در این موارد پیگرد قانونی دارد.

۱۰-  درصورتی که میزبان خود مالک نباشد باید با اجازه مالک اقدام به اجاره دادن و ثبت اقامتگاه کند در غیر این صورت میزبان متخلف بوده و هومسا در این خصوص مسئولیتی ندارد.

۱۱-  درصورتی که ملک شما بدون اجازه به عنوان میزبان در هومسا ثبت شده باشد هومسا همکاری لازم را در جهت شناسایی فرد متخلف با شما خواهد داشت اما در این خصوص هیچ مسئولیتی برعهده ندارد.

۱۲-  شماره حسابی که میزبان در سایت وارد می کند باید به نام فرد ثبت کننده اقامتگاه باشد.

۱۳-  مسئولیت بررسی خانه بعد از خروج میهمان بر عهده میزبان است و اگر خسارتی از طرف میهمان به خانه وارد شود، میزبان باید خود این موضوع را پیگیری نماید.

۱۴-  میزبان می تواند مدارک شناسایی اعم از کارت ملی، سند محرمیت و ... از میهمان دریافت کند و در شرایطی که در سایت وارد می کند باید این موضوع را متذکر شود تا میهمان مدارک لازم برای اقامت را به همراه بیاورد و هومسا در این خصوص مسئولیتی ندارد.

۱۵-  میزبان متعهد می‌شود که مشخصات اقامتگاه و امکانات آن را دقیقاً مطابق آنچه که هست در هومسا تعریف کند، همچنین متعهد می‌شود اقامتگاه خود را دقیقاً مطابق تصاویر و توضیحات درج شده در هومسا در اختیار مهمان قرار دهد. در غیر این‌صورت، میزبان مسئول جلب رضایت مهمان است و در صورت تکرار، اقامتگاه و نام کاربری ایشان مسدود می‌شود. میزبان می‌پذیرد که قیمت درج شده در هومسا نهایی است و اخذ هرگونه هزینه اضافه از مهمان تحت هر عنوان اعم از حق کمیسیون، پورسانت، و غیره مجاز نیست. در غیر این‌صورت، اقامتگاه و نام کاربری ایشان مسدود می‌شود. ارائه خدمات اضافه بر آنچه که در صفحه اقامتگاه درج شده است، خارج از تعهد مزبور بوده و منوط به توافق با مهمان است.

۱۶-  میزبان موظف است تنها اقامتگاهی را در هومسا ثبت کند که مجوز فعالیت آن را از مراکز زیربط دریافت کرده و یا جهت دریافت مجوز اقدام نموده و پروسه دریافت مجوز در حال انجام باشد. در صورت تخلف در این زمینه مسئولیت تخلف با میزبان است و هومسا مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.