شرایط و مقررات استفاده از خدمات هومسا

۱) مقدمه

شرکت راهکار نوین سفر آسا (سهامی خاص) به شناسه ملی ۱۴۰۰۸۳۸۲۳۶۳ در این سند به بیان ضوابط و مقررات استفاده از خدمات پلتفرم (بستر) هومسا می پردازد. هومسا با هدف ارائه خدمات در زمینه رزرو و اجاره اقامتگاه و برقراری ارتباط مستقیم بین کاربران (مهمانان و میزبانان) طراحی شده و برابر با شرایط و ضوابط ذیل نسبت به ارائه خدمات به کاربران اقدام می‌نماید. شرایط حاضر به‌عنوان یک قرارداد قطعی و لازم الاجرا با رعایت ماده ۱۰ و ۲۱۹ قانون مدنی بر روابط بین کاربران (مهمانان و میزبانان) و شرکت حاکم خواهد بود. ثبت نام کاربران (مهمانان و میزبانان) در سایت/اپلیکیشن هومسا به منزله پذیرش و قبول تمامی شرایط و ضوابط این سند است. لذا ضروری‌ست پیش از ثبت نام و استفاده از خدمات هومسا، این شرایط و ضوابط را با دقت مطالعه فرمایید.

۲) تعاریف

۱- شرکت: منظور از شرکت در این سند، شرکت راهکار نوین سفر آسا (سهامی خاص) با شناسه ملی ۱۴۰۰۸۳۸۲۳۶۳ است.

۲-هومسا: پلتفرم (بستر) رزرو و اجاره اقامتگاه بوده که تحت دامنه www.homsa.net و اپلیکیشن از طریق اینترنت قابل دسترس و دانلود است. مالکیت پلتفرم و نام تجاری هومسا تماماً متعلق به شرکت است.

۳- کاربر مهمان/مهمان: شخصی است که با اراده خود نسبت به ساخت حساب کاربری در هومسا اقدام و با رعایت قوانین و مقررات این سند اقدام به دریافت خدمات و رزرو اقامتگاه از کاربر میزبان می‌نماید.

۴- کاربر میزبان/میزبان: شخصی است که با اراده خود نسبت به ساخت حساب کاربری در هومسا و انعقاد قرارداد با آن اقدام و با رعایت قوانین و مقررات این سند اقدام به اجاره دادن اقامتگاه به کاربر مهمان می‌نماید. میزبان می‌تواند مالک یا نماینده مالک باشد.

۵- نماینده مالک: شخص حقیقی است که با ارائه اسناد مثبته به هومسا، نماینده قانونی مالک محسوب می‌شود.

۶- حساب کاربری: حساب کاربری است که توسط کاربر مهمان یا میزبان با مسئولیت کامل شخص در خصوص اظهار اطلاعات صحیح، کافی،کامل و با رعایت مقررات و قوانین جمهوری اسلامی ایران در هومسا ساخته می‌شود.

۷- اقامتگاه: انواع مکان‌ و منازلی است که از سوی کاربر میزبان و با رعایت شرایط و ضوابط مقرر در هومسا برای اقامت حداقل یک شب، معرفی و ثبت شده اند.

۸- رزرو اقامتگاه: به فرآیند ثبت درخواست در هومسا برای اجاره اقامتگاه از سوی کاربر مهمان و پرداخت وجه مورد نیاز اطلاق می‌شود.

۹- اقامتگاه دربستی: به کلیه اقامتگاه‌هایی اطلاق می‌گردد که به‌ صورت کامل و دربست در اختیار مهمان قرار می‌گیرند مانند ویلا، خانه، آپارتمان، کلبه و امثالهم.

۱۰- روزهای اوج سفر(پیک): تعطیلات نوروز، تعطیلات نیمه خرداد، تعطیلات ۲۲بهمن و روزهایی از تقویم است که یک یا چند روز تعطیلی متوالی وجود دارد. همچنین روزهایی هم که بین ۲ تعطیلی قرار دارند (مثلا اگر یک روز چهارشنبه تعطیل رسمی است، روز پنجشنبه که بین دو روز تعطیل قرار گرفته از روزهای تعطیل است) جزو روزهای اوج سفر شناخته می‌شوند.

۱۱- فورس ماژور: منظور از فورس ماژور، وقوع هرگونه حادثه خارجی، غیر قابل دفع و غیر قابل پیش‌بینی است که مستند به فعل یا ترک فعل هیچ‌یک از طرفین (شرکت و کاربر) نباشد. از جمله مصادیق آن می‌توان به سیل، زلزله، آتش‌سوزی، جنگ، اعتصاب، بیماری‌های واگیردار، قطعی سراسری اینترنت، قطع سراسری برق و یا دیگر حوادث این چنینی اشاره نمود.

۳) کلیات

۱- هومسا به صورت کامل از قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران تبعیت می نماید.

۲- کاربر میزبان و مهمان با ثبت‌نام و ساخت حساب کاربری در هومسا می‌پذیرد که شرایط و قوانین این سند را به صورت کامل و دقیق مطالعه نموده، با اراده آزاد آن را قبول و پذیرفته است. لذا در آینده هرگونه اعتراض و یا ایرادی از سوی کاربر میزبان و یا مهمان در این خصوص بلا اعتبار است.

تبصره ۱: هرگونه علامت، عدد، کلمه، تصویر یا نشان الکترونیک که مثبِت هویت امضا کننده باشد و به این سند یا سایر اسناد صادره در این زمینه ملحق شود به‌منزله امضای الکترونیک و همانند امضای دست‌نویس واجد اعتبار خواهد بود و امضاکننده را به مفاد سند ملتزم می‌‌نماید.

۳- هومسا مجاز و محق است که در مفاد این سند در هر زمان تغییراتی را به صورت کلی و یا جزئی اعمال نماید. بدیهی ا‌ست این تغییرات به اطلاع کاربر میزبان و مهمان از طریق مقتضی خواهد رسید. در صورتی که پس از اطلاع رسانی، کاربر میزبان و مهمان به استفاده خود از خدمات هومسا ادامه دهند، این امر به منزله پذیرش کلیه تغییرات از سوی کاربران است.

۴- هومسا به عنوان یک بستر (پلتفرم) ارتباط مستقیم بین کاربران مهمان و میزبان است و شرکت به‌هیچ عنوان مالک یا متصدی یا نماینده اقامتگاه‌هایی که در وبسایت توسط کاربران میزبان به ثبت رسیده نبوده و صرفاً بستری است که میزبان و مهمان را جهت انجام یک توافق کوتاه مدت به هم معرفی و متصل می‌نماید. به عبارت دیگر، هومسا تنها خدماتی در جهت آسان سازی رزرو و اجاره اقامتگاه به کاربران ارائه می­نماید. هومسا ارائه دهنده خدمات اقامتی نبوده و مسئولیت مدیریت اداره اقامتگاه‌ بر عهده کاربر میزبان است.

۵- در رزرو اقامتگاه، ۱۰ درصد از هزینه رزرو و اجاره به عنوان کارمزد شرکت، از مبلغ واریزی توسط کاربر مهمان کسر خواهد شد و الباقی در وجه کاربر میزبان پرداخت می­شود.

۶- کلیه دارایی فکری متصور در خصوص هومسا انحصاراً و بدون هیچ‌گونه قید و شرطی در مالکیت شرکت بوده و حق انحصاری بهره‌برداری از آن متعلق به شرکت است. هر گونه نقض این مالکیت موجب پیگرد حقوقی و کیفری خواهد بود.

۷- هرگونه اخطار و اطلاعیه از طریق هومسا تنها به ایمیل و یا شماره تماس اعلامی کاربران هنگام ثبت‌‌نام و یا از طریق حساب کاربری ارسال و به کاربران اطلاع رسانی خواهد شد. همچنین کاربران می‌توانند با آدرس مندرج در قسمت تماس با ما، جهت پرسیدن سوالات، ارائه پیشنهادات و شکایات خود در خصوص این سند یا سایر موارد با شرکت در ارتباط باشند.

۸- حداقل میزان رزرو اقامتگاه در هومسا برابر با یک شب است و اجاره کمتر از ۲۲ ساعت از طریق هومسا امکان‌پذیر نیست.

۹- ساعت تحویل اقامتگاه به صورت پیش فرض ۲ بعد ازظهر (۱۴:۰۰) و زمان تخلیه ۱۲ ظهر است. در صورت توافق طرفین در مورد تغییر ساعت ورود و خروج هومسا مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت.

۱۰- در صورتی که در ارائه خدمات هومسا خللی ایجاد شود که مستند به فورس ماژور باشد، مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.

۱۱- قیمت گذاری اقامتگاه برای اجاره تابع نظر و تصمیم میزبان است.